Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2013

3η Αγωνιστική: Ελευθεριακός - Διαγόρας 0-6

Οι ελλείψεις βασικών παικτών (τραυματισμοί και υποχρεώσεις), η έλλειψη αυτοσυγκέντρωσης και ψυχραιμίας στάθηκαν αρκετές για μία βαριά ήττα χωρίς άλλοθι. Κρατήσαμε το ρυθμό του αγώνα στα 13 πρώτα λεπτά και με την πρώτη αντεπίθεση έγραψε το 0-1. Από κει και έπειτα η ομάδα δεν πίστεψε ποτέ στην ανατροπή και απλά δεχόταν το ένα γκολ πίσω από το άλλο. 0-4 στο ημίχρονο.

Ο κόσμος έδειξε το μεγαλείο του για ακόμη μια φορά, δημιουργώντας το αδιαχώρητο και εμψυχώνοντας την ομάδα με συνθήματα και τυμπανοκρουσίες. Στην πορεία προσπάθησε να ξεχάσει όσα συνέβαιναν στον αγωνιστικό χώρο, κρατώντας την θετική του αύρα και ζητώντας από τους παίκτες να "παστελώσουν" έστω ένα τιμημένο γκολ για να πάρει φωτιά το γήπεδο.
Κάτι που δεν έγινε ποτέ, αν και οι φάσεις που δημιουργήσαμε ήταν αρκετές στο δεύτερο μέρος.
Η τύχη μας γύρισε την πλάτη αφού όμως πρώτα είχαμε από μόνοι μας εγκαταλείψει τη μάχη.